Podobnie jak w ubiegłych latach, nabór do przedszkoli prowadzony będzie elektronicznie przez stronę naborp-kandydat.vulcan.net.pl/dabrowagornicza . Strona będzie działała od 11 marca. Wówczas to rodzice będą mogli zapisać swe pociechy do wybranej placówki.
Zachęcamy do zapoznania się z treścią Zarządzeń Prezydenta Miasta. Rodzice i opiekunowie znajdą tam ważne informacje dotyczące rekrutacji uzupełniającej, postępowania rekrutacyjnego do szkół i przedszkoli, a także terminy składania dokumentów. Zarządzenia:
1 marca w przedszkolu odbyło się ostatkowe Pidżama Party. Dzieciaki miały okazje przebrać się w swoje pidżamy i przynieść do przedszkola ukochane przytulanki i poduszki. Wszystkie dzieci chętnie wzięły udział w zabawie. Nauczycielki przygotowały dla dzieci zabawy, m.in. pidżamowy pokaz mody, gimnastykę na dobranoc, zabawy z chustą animacyjną, tańce z przytulankami, a także czytanie do poduszki. Tymi sympatycznymi zajęciami dzieciaki pożegnały karnawał :)
28 lutego uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w powiatowym etapie ogólnopolskiego konkursu czytelniczego ,,Wielka Liga Czytelników” w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Dąbrowie Górniczej, który w bieżącym roku szkolnym odbywa się pod honorowym patronatem MEN. Uczniowie kl. IV : Julia Grzesik, Amelia Garczyk oraz Dawid Skrodzki zdobyli 137 na 150 możliwych punktów. Młodzi czytelnicy przygotowywali się do konkursu ze znajomości lektury szkolnej Justyny Bednarek ,,Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ( czterech prawych i sześciu lewych).
Miło nam poinformować, że drużyna w składzie: Julia Górska kl. V, Agata Jarosz kl. VI oraz Michalina Manowska kl. VI zajęła II miejsce w rozgrywkach powiatowych. Uczennice wykazały się bardzo dobrą znajomością treści powieści młodzieżowej Zbigniewa Nienackiego ,,Pan Samochodzik i niesamowity dwór”. Gratulacje!!!
W czwartek 14.02 rozstrzygnięto w przedszkolu konkurs na laurkę walentynkową
Jury wyróżniło pięć prac: Stasia, Helenki, Oli, Olafa i Kasi. Wszyscy uczestnicy otrzymali lizaki oraz pamiątkowe dyplomy.
Organizatorami konkursu były p. Agnieszka Pawlik i p. Edyta Filipowicz. Gratulujemy zdolnym Przedszkolaczkom!
W czwartek 7 lutego w ramach innowacji "100 miast na 100-lecie Niepodległości", Przedszkolaki poznały Wielkopolskę. Rozmawiały o świętomarcińskich rogalach oraz o tajnikach ich wyrobu. Dzieci poznały legendę o poznańskich koziołkach i Białej Damie z zamku w Kórniku. Najmłodsi oraz nauczyciele przygotowali mnóstwo pamiątek, ilustracji i pięknych fotografii, dzięki czemu Wielkopolska nie miała przed nami tajemnic :)
W imieniu całej społeczności ZSP 2 oraz Rodziców Przemusia serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w poprzednim roku przekazali 1% podatku na jego leczenie. Rownież w tym roku prosimy o przekazanie kwoty 1% podatku na dalszą rehabilitację chłopczyka. Przemuś ma 6 lata i choruje na Linijną IgA Dermatozę (chorobę pęcherzową). Zachorował na nią w wieku dwóch lat i od tego czasu jest pod stałą opieką lekarzy specjalistów. Z powodu choroby musi mieć ograniczony kontakt z rówieśnikami i nie może uczęszczać do przedszkola. Koszty leczenia i rehabilitacji są bardzo wysokie, dlatego prosimy o pomoc. Jeśli możecie Państwo przyczynić do leczenia i rehabilitacji Przemcia, prosimy o wpłaty darowizn i przekazanie 1% podatku. Wszelkie wpłaty prosimy kierować na konto :
FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”
ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa
Alior Bank S.A. 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
Tytułem: 31073 BIELA PRZEMYSŁAW – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia
Można też przekazać 1% podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać:
KRS 0000037904
a w polu „Cel szczegółowy 1%”: 31073 BIELA PRZEMYSŁAW
Szanowni Darczyńcy, prosimy o wyrażenie zgody w formularzu PIT na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.
Dane kontaktowe rodziców – Tomasz i Justyna Biela 604-577-958, biela.tomasz@gmail.com
www.dzieciom.pl/podopieczni/31073
8 lutego- tuż przed rozpoczęciem ferii zimowych - gościliśmy w naszej szkole ratownika górskiego z Beskidzkiej Grupy GOPR. Pan Michał opowiedział Uczniom, na czym polega praca ratownika górskiego oraz działanie aplikacji "Ratunek". Omówił zasady zachowania na stokach narciarskich. Przypomniał również, w jaki sposób należy się przygotować do wycieczki - co zapakować do plecaka, jak odpowiednio się ubrać, i jak wezwać pomoc. Serdecznie dziękujemy za lekcje bezpieczeństwa i poświęcony czas
6 lutego Klub Młodego Czytelnika zawitał do przedszkola z Teatrzykiem Kamishibai.
Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem oraz drewniany lub kartonowy parawan – na wzór teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
Klub przedstawił przedszkolakom z okazji zbliżającego się Dnia Kota historię ,,Kotki Milusiʼʼ. Przedszkolaki z wszystkich grup z zaiteresowaniem wysłuchały pięknej interpretacji przygód kotki w wykonaniu uczennic klasy VI. A następnie pięknie odpowiadały na pytania związane z treścią opowiadania.Mali czytelnicy przynieśli ze sobą na wspólne, głośne czytanie koty-pluszaki, a wychowawcy zadbali, żeby na buźkach przedszkolaków pojawiły się podobizny kocich ulubieńców.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w ogólnopolskim projekcie czytelniczym ,,Wielka Liga Czytelników”. Konkurs w bieżącym roku szkolnym odbywa się pod honorowym patronatem MEN. Tegoroczna edycja I etapu szkolno- bibliotecznego trwała od 6 listopada do 31 stycznia 2019r. Czytelnicy zdobywali komplet sprawności czytelniczych, rozwiązując indywidualnie testy dotyczące nie tylko treści wybranych książek, ale również zadania matematyczne, przyrodnicze czy historyczne. Każdy uczeń musiał prawidłowo rozwiązać sześć testów do sześciu różnych książek. Wymagały one korzystania z księgozbioru podręcznego biblioteki szkolnej oraz technologii informacyjno – komunikacyjnych. 31 stycznia odbył się test kwalifikacyjny do etapu powiatowego. Przedmiotem zmagań były lektury: dla uczniów w kategorii kl. I - IV ,,Afryka Kazika” Ł. Wierzbickiego oraz dla uczniów w kategorii kl. V - VIII ,,Hobbit” J.R.R. Tolkiena. Uczennice Oliwia Korzec kl. IVa oraz Julia Zębik kl. V otrzymały tytuł Aktywnego Czytelnika. Laureatami etapu szkolno – bibliotecznego zastali: kl. I-IV: Julia Grzesik kl. IVa , Amelia Garczyk kl. IVa oraz Dawid Skrodzki kl. IV b , kl. V-VIII: Natalia Górska kl. V, Agata Jarosz kl. VI i Michalina Manowska kl. VI. Uczniowie będą reprezentować szkołę 28 lutego podczas rozgrywek powiatowych. Gratulacje!!!
Zarząd Województwa Śląskiego z inicjatywy Pana Jakuba Chełstowskiego, Marszałka Województwa Śląskiego, podjął decyzję o wprowadzeniu bezpłatnych przejazdów dla dzieci i młodzieży szkolnej pociągami Kolei Śląskich w czasie trwania ferii zimowych w województwie śląskim tj. od północy z 8/9 lutego do 24 lutego 2019 r. Oferta dotyczy całej siatki połączeń Kolei Śląskich (poza odcinkiem przygranicznym Chałupki-Bohumin). Do bezpłatnych przejazdów dzieci i młodzieży uprawnia ważna legitymacja szkolna. Dzieci młodsze mogą korzystać z przejazdów na podstawie dokumentu potwierdzającego ich wiek.
Więcej informacji na stronie www.slaskie.pl – zakładka: Kolej na ferie.
Miło nam poinformować, że szkolny kabaret " Pardąsik" zdobył nagrodę publiczności w X edycja Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym „PROFORMA”. Gratulujemy!!!
28 stycznia odbył się bal karnawałowy. Dzieci z przedszkola oraz z klas I-IV przebrane w fantazyjne stroje bawiły się w rytm największych przebojów. Bal prowadziło dwóch animatorów. Wszystkim zabawa bardzo się podobała i już nie mogą doczekać się następnej. Organizatorem imprezy była Rada Rodziców. Dziękujemy !
28.01 Przedszkolaczki świętowały Dzień Babci i Dziadka. Na specjalnie przygotowaną z tej okazji akademię, licznie przybyli zaproszeni goście – ukochane Babcie i Dziadkowie. Dzieci ze wszystkich grup zaprezentowały program artystyczny, w trakcie którego pokazały swoje umiejętności muzyczne i recytatorskie. Na zakończenie Dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji uroczystości.
W czwartek 24.01 odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji „100 miast na 100lecie Niepodległości”. Tym razem Przedszkolaki „zwiedziły” Dolny Śląsk. Dzięki przyniesionym pamiątkom, dzieci poznały m.in. Wrocław, Zamek Książ oraz zamek w Mosznej. Na zakończenie zajęć dzieci malowały farbami rysunek wrocławskiego zoo.
"Plastik, papier, bio i szkło. Segregacja to jest kto!" - 15.01 odbyły się warsztaty ekologiczne, w których uczestniczyli uczniowie klas IV- VIII. Podczas zajęć młodzież dowiedziała się, jak ważna jest segregacja odpadów. Zbieranie osobno papieru, szkła, tworzyw sztucznych wraz z metalem, a także oddzielanie odpadów biodegradowalnych pozwala uzyskać najbardziej pełnowartościowe surowce do ponownego przetworzenia. Przy segregacji bezwzględnie trzeba pamiętać o odpadach niebezpiecznych, do których zaliczają się zużyte baterie i akumulatory, przeterminowane lekarstwa, zużyte świetlówki, odpady po żrących chemikaliach (np. środkach ochrony roślin), a także zużyty sprzęt RTV i AGD (tzw. elektroodpady). Tych odpadów nie wolno wyrzucać do śmieci zmieszanych. Można je oddać w specjalnie wyznaczonych punktach!
W czwartek 17.01.2019 odbędą się spotkania z wychowawcami klas:
Klasa I i II godz. 16.30
Klasy IV - VIII godz. 17.00
Zapraszamy!