Wielka radość dla dzieciarni
wziąć marchewkę ze spiżarni...
Ulepimy bałwana, śniegowego bałwana,
czekaliśmy tu na niego cały rok.
Ulepimy bałwana, śniegowego bałwana,
tak ulepić to potrafi mało kto.
Przedstawiamy terminy dni otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych w roku szkolnym 2018/2019: Dni_otwarte_w_2019.docx
Społeczność ZSP nr 2 serdecznie zaprasza na Jasełka oraz Kiermasz Świąteczny. Czwartek 20 grudnia 2018r., godz. 17.00.
Są wśród nas ludzie, którzy chcą się dzielić. Pamiętają o szkole i uczniach w ciągu całego roku szkolnego. Nie zapominają o dzieciach również przed Świętami Bożego Narodzenia. Podarunki są różne - tablica interaktywna, pomoce dydaktyczne , np. laptopy, przygotowanie paczek świątecznych dla dzieci, czy też przekazanie darów dla podopiecznych Domu Dziecka w ramach akcji "RazemNaŚwięta".
SZANOWNI PAŃSTWO - ANONIMOWI DARCZYŃCY - DRODZY RODZICE - ZA WSZYSTKIE PRZEKAZANE DARY SERDECZNIE DZIĘKUJEMY
Klasy V-VII pod opieką p. Renaty Mendel realizowały, trwający od 3 września do 30 listopada, program edukacyjny dla szkół: „Wychowanie przez czytanie – z książką w świat wartości”. Jednym z zadań, które Uczestnicy zobowiązani byli wykonać było przygotowanie pod nadzorem nauczyciela prezentacji filmowej (długość nagrania do 3 minut) przedstawiającej jedną dowolnie wybraną wartość spośród wartości omawianych w scenariuszach. Zapraszamy do obejrzenia https://www.youtube.com/watch?v=CfilbxaH_Cw&feature=youtu.be Na konkurs wpłynęło 150 filmów i prezentacji. Z radością informujemy, że przygotowany przez Uczniów film zdobył wyróżnienie, więcej: https://www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/ Gratulacje!
Program był częścią kampanii społecznej Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”. Celem programu było przedstawienie uczniom pozytywnych wartości, wskazanie korzyści płynących z ich zastosowania w codziennym życiu oraz przećwiczenie pod okiem nauczyciela sytuacji, w których to zastosowanie jest wskazane. Program nauczania wartości obejmował piętnaście uniwersalnych wartości moralnych tj. szacunek, uczciwość, odpowiedzialność, przyjaźń czy życzliwość.
W czwartek 13.12 w przedszkolu odbyły się kolejne zajęcia w ramach innowacji „100 miast na 100 lecie Niepodległości”. Tym razem odwiedziliśmy polskie góry. Dzięki pamiątkom przyniesionym przez dzieci poznaliśmy takie miasta jak Wisła czy Ustroń, tańczyliśmy do prawdziwej góralskiej muzyki oraz przypomnieliśmy sobie, kim jest baca. Chętne osoby mogły również spróbować, jak smakuje oscypek.
W środę, 12 grudnia, klasy VI-VIII wzięły udział w przedstawieniu teatralnym „Peter Black” zaprezentowanym przez Centrum Teatralne z Krakowa. Wyjazdy na spektakle nie są dla nas nowością, ale ten był wyjątkowy – po raz pierwszy uczniowie obejrzeli na scenie występ w języku angielskim. Przed oczami widzów rozegrała się historia człowieka, który w ciągu jednego dnia straci dosłownie wszystko. Bohater zaczynając wszystko od zera, motywowany podstawowymi potrzebami ludzkimi, takimi jak jedzenie, sen, ciepło, praca, przyjaciele - uczy się cenić w życiu to co naprawdę ważne. Celem przedstawienia było nie tylko artystyczne doznanie, ale przede wszystkim doskonalenie znajomości języka angielskiego dzięki bezpośredniemu z nim kontaktowi.
Z radością informujemy, że uczennica klasy VIII Weronika Kutiak zdobyła I miejsce w I Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „Moja zakładka do książki. Wielkie Polki: 1918-2018” zorganizowanym pod honorowym patronatem Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Katowicach. Na konkurs wpłynęło 177 zakładek, przygotowanych przez uczniów klas I-VIII szkół podstawowych. Weronika w swojej pracy przedstawiła sylwetkę Ireny Sendlerowej. Gratulacje !!!
Miło nam poinformować, że Kabaret "Pardąsik", w składzie Sara Krajniewska, Anna Nowicka, Maja Mańko, Jakub Haduch oraz Jakub Mańko, zajął I miejsce w Przeglądzie Amatorskich Zespołów Kabaretowych, w ramach Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Gratulujemy!
11.12 gościem w przedszkolu i w szkole była pani Monika, która jest hodowcą alpak. Opowiedziała nam o tych przeuroczych zwierzętach. Zaprezentowała, jak wygląda wełna z alpak i jak niezwykle przyjemna jest w dotyku. Pani Monika pokazała nam, jakie piękne czapki wykonuje z wełny alpak, a także jakich narzędzi przy tym używa. Nie obyło się również bez słodkiego upominku, a także nagród w konkursie na najpiękniejszy rysunek alpaki. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Nie możemy się doczekać wiosny, aby pójść na spacer i spotkać się z tymi sympatycznymi zwierzakami.
W poniedziałek 10.12.2018 odbędą się zebrania Rodziców Uczniów klas I-VIII. Ze względu na nieobecność p. A. Widawskiej spotkanie w klasie II odbędzie się w innym terminie.
16.30 -ogólne zebranie w sali gimnastycznej
17.00 - spotkania z Wychowawcami w klasach
Zapraszamy !
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Przedszkolaki !
W piątek 7 grudnia klasę VIII oraz VII odwiedził Absowent naszej szkoły. Łukasz, który obecnie uczęszcza do Technikum Lotniczego w Katowicach, w ramach doradztwa zawodowego przedstawił ofertę placówki, do której obecnie uczęszcza. Swoim młodszym kolegom opowiedział o specyfice zawodu oraz o możliwościach podjęcia pracy w przyszłości.
W piątek odbyły się warsztaty rękodzieła, które poprowadziła mama Leny. Uczniowie przygotowywali ozdoby na kiermasz świąteczny. Dziękujemy za pomoc i poświęcony czas!
W czwartek 6.12 Przedszkolaki gościły górnika – pana Dariusza. Uwagę dzieci przykuł galowy strój. Gość opowiedział także o swojej pracy, chętnie odpowiadał na pytania najmłodszych. W podziękowaniu otrzymał pamiątkową laurkę.
W środę 5.12 dzieci ze wszystkich grup obejrzały mikołajkowe przedstawienie w Domu Kultury w Ząbkowicach. Po spektaklu spotkały się ze Świętym Mikołajem. Z kolei w piątek 7.12 w przedszkolu odbył się bal mikołajkowy.
Sponsorami atrakcji byli: URSA S.A oraz Rodzice Przedszkolaków. Serdecznie dziękujemy !!!
W piątek 30.11 przedszkole opanowali czarodzieje, czarownice i wróżki - wszystko z okazji zabawy andrzejkowej.
Przedszkolaki rozwiązywały andrzejkowe zadania i zagadki, wróżyły swoją przyszłość – zarówno tę najbliższą, jak i odległą, np. jaki zawód będą wykonywać. Wiemy już także, kto w każdej grupie pierwszy znajdzie męża i żonę A to wszystko dzięki magicznym zaklęciom i wróżbom z lanego wosku. Zabawie towarzyszyły muzyka i taniec.
W ciągu ostatnich tygodni zostały przeprowadzone dwa konkursy czytelnicze we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną Filia 17 w Dąbrowie Górniczej. Pierwszy to: ,,Konkurs Pięknego Czytania” ,,Akademii pana Kleksa” J. Brzechwy dla klas IV. Piękną interpretacją przygód Adasia Niezgódki zachwyciły: Milena Krajniewska kl IV b – I miejsce , Hanna Wcisło kl. IV b – II miejsce oraz Julia Grzesik kl. IVa – III miejsce. 30 listopada odbył się IV konkurs ,,Polskie miasta w baśniach i legendach” przygotowany przez Klub Młodego Czytelnika. Przedmiotem zmagań były legendy o trzech polskich stolicach: Gnieźnie: ,,O Lechu i białym orle”, Krakowie: ,,Przerwany hejnał” oraz Warszawie: ,,O szlachetnym Gryfie i pięknej Syrenie” na podstawie legend ,,O krakowskich psach i kleptarskich kotach” Barbary Tylickiej. Uczniowie klasy drugiej wykazali się znakomitą znajomością legend. Trzy kolejne miejsca zajęli: Maria Biela –I miejsce, Bartłomiej Szycowski – II miejsce oraz Szymon Górowski – III miejsce. Gratulujemy!!!
Miło nam poinformować, że Uczeń klasy VIII Patryk Szkoda zakwalifikował się do finału wojewódzkiego konkursu historycznego "Ziemie województwa śląskiego w obliczu niepodległości - wydarzenia sprzed 100 lat". Gratulujemy!